ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Letohrad si vezme půjčku na opravu kulturního domu

24.04.2017

Letohrad (Orlickoústecku) 24. dubna - Na opravu kulturního domu si Letohrad na Orlickoústecku vezme úvěr. Rekonstrukce bude stát patrně více než 100 milionů korun a začne zřejmě v roce 2019. Půjčka má uhradit většinu nákladů. ČTK to řekl místostarosta Martin Hatka (Sdružení pro Letohradsko).

"Poptali jsme architektonické ateliéry, do konce června nám předloží nabídky. Zastupitelstvo potom rozhodne, který návrh je nejlepší," řekl Hatka. Poté bude následovat projektování stavby a další potřebná povolení. Na podobné projekty dotace nejsou, proto si město musí půjčit, dodal Hatka.

V objektu ze 60. let se promítají filmy, konají se tam divadelní představení nebo plesy, je tam restaurace. Město by do domu kultury po rekonstrukci rádo přestěhovalo základní uměleckou školu.

Uvolněné prostory na zámku, kde škola dosud sídlí, by využila knihovna a muzeum, které nemají dostatečně velké zázemí. Například muzeum by mělo místo pro novou expozici.

"Předpokládáme, že to je nejsprávnější krok, jak vyřešit čtyři věci jednou ranou. 'Kulturák' už potřebuje nějakou injekci a srovnat se s tím, že jsme v 21. století," řekl Hatka.