ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Aš chce rekonstruovat nepřehlednou křižovatku

22.04.2017

Aš (Chebsko) 22. dubna - Město Aš připravuje rekonstrukci nepřehledné křižovatky ulic Jiráskova, Okružní, Selbská a Jateční. Úpravy za 16 milionů korun by měly zlepšit především bezpečnost chodců i projíždějících vozidel. Kromě samotných vozovek budou v křižovatce opraveny i chodníky, v některých místech budou vybudovány úplně nové. Informoval o tom v tiskové zprávě mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.

"Jde o jedno z nejsložitějších křížení vozovek ve městě, které je navíc, i kvůli blízkosti hraničního přechodu do Německa, základní školy a benzínové čerpací stanici, velmi frekventované. Největším problémem je nepřehlednost křižovatky, na což si řidiči stěžují dlouhodobě," uvedl Vrbata.

Město nyní na projekt podá žádost o dotaci. Na opravu chodníků může z programu IROP získat až pět milionů korun. Rekonstrukce dále počítá s vybudováním nového veřejného osvětlení, další úpravy by měly výrazně zlepšit rozhledové poměry a tím i přehlednost křižovatky.

Rekonstrukce křižovatky v Jiráskově ulici tak bude dalším projektem, který dočasně zkomplikuje řidičům průjezd městem. V dubnu v Aši začala rekonstrukce křižovatky Šaldovy a Janáčkovy ulice za více než 20 milionů korun. Uzavírky kvůli stavbě potrvají až do listopadu, provoz v místě pak ale usnadní mimo jiné nová kruhová křižovatka.

Ve dříve třicetitisícové Aši dnes žije kolem 13.500 obyvatel. Na původní počet obyvatelstva se ale zachovala infrastruktura. Délkou komunikací ve městě se Aš blíží Chebu, kde bydlí 32.000 lidí.

(čtk)