ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Park Stromovka v Humpolci čeká v příštím roce obnova

21.04.2017

Humpolec (Pelhřimovsko) 21. dubna - Největší městský park Stromovka v Humpolci na Pelhřimovsku čeká v příštím roce obnova. Tamní radní schválili smlouvu na vypracování prováděcí projektové dokumentace, která by měla být hotová letos. Vlastní práce začnou na jaře roku 2018. Zahrnou mimo jiné obměnu zeleně a cestní sítě včetně doplnění mobiliáře. ČTK to řekl starosta Jiří Kučera (ODS).

"Obnovu parku chceme kompletně dokončit do konce tohoto volebního období, to je do podzimu 2018," uvedl Kučera. Projekt bude stát téměř milion korun. Předpokládané náklady se pohybují kolem 15 milionů korun, konečná cena však vyjde po výběrovém řízení. Město bude revitalizaci parku financovat z rozpočtu za využití vhodných dotačních titulů.

Loni se uskutečnila architektonická soutěž a přípravné práce zahrnující odstranění nevhodné zeleně a starých zdí. "Nejdříve jsme chtěli stavět na etapy, ale nakonec jsme rozhodli, že se celá lokalita oplotí a udělá se najednou," řekl Kučera. Kromě výměny zeleně a vybudování cestní sítě včetně doplnění mobiliáře by měla v parku vzniknout víceúčelová stavba pro kulturní a společenské akce a dětské hřiště. Počítá se také s vybudováním parkovacích míst a chodníků, které park orámují.

Desítky let starý park, který navazuje na historické centrum města, leží pod Dolním náměstím. Rámují ho ulice Jana Zábrany, Rašínova a Kamarytova. Území bylo v minulosti zastavěno, následně asanováno a přeměněno na park.

(čtk)