ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Místo po ruinách stadionu v Teplicích zaplní obchodní centrum

20.04.2017

Teplice 20. dubna - Prázdnou plochu, která zůstala po demolici ruin zimního stadionu v Teplicích, zaplní nové obchodní centrum s lanovým parkem. Záměr společnosti JTH Group nebude muset podstoupit proces posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA). ČTK to zjistila ze zveřejněného rozhodnutí krajského úřadu Ústeckého kraje.

"Na záměru se pracuje. Intenzivněji se mu budeme věnovat až nyní," řekl ČTK mluvčí společnosti Karel Schön. Projekt počítá s klasickým obchodním střediskem, na jehož střeše bude lanové centrum s horolezeckou stěnou, to má zabrat zhruba 3250 metrů čtverečních. V objektu má být také parkoviště pro 209 aut.

Tepličtí radní záměr vzali na vědomí s tím, že bude nutné dořešit zásobování tak, aby nevzrostla nákladní doprava v dané lokalitě. Podle územního plánu města je prostor určen pro rekreaci a sportoviště. Tyto aktivity má zastoupit lanové centrum.

V samotném středu Teplic jsou již dvě nákupní centra, další je na okraji lázeňského města ve čtvrti Srbice.

Zatímco obchodů je dost, ledovou plochu veřejnost nemá už od roku 2010. Tehdy přestal sloužit původní zimní stadion a hokejisté začali jezdit do sousední Bíliny. Projekt na novou halu radnice má. Stát bude nedaleko původního zimního stadionu, který nechal teplický developer Jaroslav Třešňák v roce 2015 zbourat. Radnice předpokládá, že náklady na nový stadion se budou pohybovat okolo 155 milionů korun.

(čtk)