ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ostrov dá přes 700 tisíc na opravu hřbitovních zdí

19.04.2017

Ostrov (Karlovarsko) 19. dubna - V památkové zóně v Ostrově začaly opravy hřbitovních zdí a ozdobných prvků na vstupní bráně na hřbitov u kostela sv. Jakuba Většího. Město na ně z rozpočtu vyhradilo 706.000 korun, kompletně by měly být opravy dokončeny do konce července. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí radnice Zdeňka Newiaková.

"Město Ostrov financuje opravy ze svého letošního rozpočtu a také požádalo na tyto tři akce o dotaci ministerstva kultury z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Ta by mohla být až ve výši 248.000 korun, pokud bude žádost úspěšná," uvedla Newiaková.

Jako první by měla být opravena 57 metrů dlouhá hřbitovní zeď v Karlovarské ulici, následovat bude 116 metrů dlouhá zeď ve Staroměstské ulici. Firma odstraní původní omítku, vyspraví poškozená místa a obě zdi odvodní. Demontovány a renovovány budou také takzvané čučky, žulové koule na podstavcích, které zdobí vstupní bránu na hřbitov z Karlovarské ulice.

V loňském roce dalo město na drobné opravy památek 300.000 korun. Zrestaurována byla socha sv. Jana Nepomuckého v zámeckém parku a vstupní brána do parku ze Staroměstské ulice, takzvané propyleje.

(čtk)