ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Sedlčany chystají výstavbu dopravního terminálu

17.04.2017

Sedlčany (Příbramsko) 17. dubna - Sedlčany na Příbramsku chystají výstavbu dopravního terminálu za 50 milionů korun. Cílem je lepší propojení autobusového nádraží s vlakovým a zlepšení komfortu pro cestující. ČTK to řekl starosta Jiří Burian (ODS).

Radnice podala žádost o dotaci z Integrovaného operačního programu (IROP) a čeká, jak dopadne. "Zprávy jsou, že to vypadá nadějně, ale ještě nemáme nic potvrzeného," uvedl starosta. Pokud by město uspělo, mohla by výstavba začít ještě v letošním roce.

Podle Buriana je potřeba vybudovat odbavovací halu pro autobusové nádraží, sociální zařízení a zastřešit nástupiště. Součástí projektu je i instalace informačních cedulí nebo propojení s cyklostezkami a ostatní veřejnou dopravou.

Dopravní terminály budují i další středočeská města. V minulosti přesunuli autobusové nádraží blíž k vlakovému v Berouně, podobné projekty připravili i v Kolíně nebo Benešově. Výstavbu dopravního terminálu na nevyužívaných drážních pozemcích, který by zjednodušil přestupování mezi železniční a autobusovou dopravou, začala připravovat i Kutná Hora.

(čtk)