ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Třebíčské gymnázium chystá přístavbu pro badatelské centrum

17.04.2017

Třebíč 17. dubna - Třebíčské gymnázium připravuje třípodlažní přístavbu. Umístí do ní badatelské centrum pro přírodní vědy, studentskou knihovnu a učebny. Stavba v projektované ceně téměř 14 milionů korun bez DPH by měla začít do letních prázdnin. Pokračovat by měla by za plného provozu školy do roku 2019. ČTK to řekla ředitelka školy Alice Burešová.

Třebíčské gymnázium se před časem společně s dalšími čtyřmi gymnázii na Vysočině zapojilo do projektu budování badatelských center pro přírodní vědy. Nutné přístrojové vybavení bylo provizorně umístěno do jedné z větších učeben. V přístavbě centrum najde trvalé umístění.

Přístavba ve dvorním traktu školy o zastavěné ploše 92 čtverečních metrů bude mít jedno podzemní a dvě nadzemní podlaží. "V podzemním patře bude studentská knihovna, v přízemí badatelské centrum, nahoře učebna. Určitě nebude problém nové prostory zaplnit," řekla Burešová.

Rada Kraje Vysočina, který je zřizovatelem školy, schválila minulý týden zadávací podmínky stavby. V nejbližších týdnech chce vybrat dodavatele a práce zahájit ještě před letními prázdninami.

(čtk)