ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Sokolov zdemoluje zbývající domy bývalých kasáren

14.04.2017

Sokolov 14. dubna - Město Sokolov plánuje demolici zbývajících domků po bývalých kasárnách u sídliště Vítězná. Rada už schválila výpovědi nájemcům, kteří v budovách nyní provozují bazary a zastavárny. Demolicí a úpravou místa chce město zamezit dalšímu vzniku černých skládek a dalších nepříjemných jevů v okolí odlehlých, nevzhledných domů, řekl ČTK starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD).

"Další důvod je ten, že v této oblasti má město pozemky, které může do budoucna nabízet jako bydlení rodinného typu - to znamená, že tam počítáme s výstavbou rodinných domků a tohle vše už jsou přípravy na plánovanou výstavbu. Mezi námi, ať už tam bude cokoli, v současné době prázdné upravené místo, tak to bude určitě mnohem příznivější než to, co tam je nyní," řekl Picka.

Současní nájemci se musejí z domků vystěhovat do konce výpovědní lhůty, která je v jednom případě dva měsíce, pro ostatní tři měsíce. "Předpokládáme, že by s tím neměli mít žádné velké problémy. Pokud se nevyskytne nějaká velká komplikace, o které nevíme, samotná demolice by pak měla být otázkou maximálně jednoho měsíce," doplnil starosta. Náklady město předběžně odhaduje na milion korun.

Vyčištěné pozemky by město mohlo nabídnout k prodeji případnému investorovi. Podařilo by se tak využít jeden z mála zbývajících prostorů pro výstavbu domů ve městě. Možnosti rozvoje města jsou v tomto směru poměrně omezené, dál se jinak rodinná a řadová výstavba může rozvíjet pouze na Hruškovou a Novinu. Přivést tam inženýrské sítě ale znamená překonat značnou vzdálenost a převýšení.

Na území větší části bývalých kasáren v okolí Husitské a Vítězné ulice vznikla v minulých letech nová čtvrť rodinných domů a podnikatelské inkubátory, určené pro menší výrobní firmy. Celkově město do lokality s pomocí dotací investovalo přes 130 milionů korun, prodejem pozemků se ale vložené náklady vyrovnaly.

(čtk)