ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Festival Open House otevře Invalidovnu a dalších 40 budov

13.04.2017

Praha 13. dubna - Již třetím rokem festival Open House Praha otevře veřejnosti zdarma běžně nepřístupných budov a prostorů. Domy se otevřou o víkendu 13.–14. května 2017 a v programu jich je letos více než 40.
 

Během jednoho víkendu v roce si bude moci veřejnost prohlédnout sídla firem, úřadů či moderní technické stavby, které jsou součástí života ve městě. "Architektura prostředí na nás denně působí, ale málokdy máme šanci podívat se za zdi staveb, kolem kterých třeba denně procházíme," říká tisková mluvší festivalu Michaela Tallová a dodává: "Kromě vybraných budov, které jsme zpřístupnili v minulých dvou letech, máte příležitost letos nově navštívit například sídlo společnosti Seznam.czsídlo Českého rozhlasu Regina a Region v KarlíněWinternitzovu vilu nebo zažít netradiční výhled ze střechy proslulého Domu módy na Václavském náměstí."

Opět se počítá, že největším hitem bude Invalidovna. "Pražská Invalidovna se letos stala národní kulturní památkou a my jsme rádi, že ji opět můžeme v rámci festivalu zpřístupnit a otevřít tak debatu o jejím budoucím využití. Vloni se těšila účasti více než 3000 návštěvníků," říká Tallová. Kompletní seznam budov naleznte ZDE.

Patronkou a tváří festivalu je architektka Eva Jiřičná, která stála u zrodu festivalu Open House v Londýně a 20 let byla členkou správní rady.

(rtv+)

PODÍVEJTE SE NA ROZHOVOR SE ZAKLADATELKOU OPEN HOUSE: