ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

ČNB prodala budovu na pražském Starém Městě

12.04.2017

Praha 12. dubna - Česká národní banka (ČNB) prodala za 222 milionů korun budovu na pražském Starém Městě v Náprstkově ulici podnikatelům vietnamského původu. Jejich společnost Deluxe Expand zde plánuje provozovat hotel, jeden už v centru Prahy má. Serveru IHNED.cz to potvrdila mluvčí ČNB Markéta Fišerová.

"Budova v Náprstkově ulici sloužila jako ubytovací zařízení ČNB, jehož provoz však nebyl rentabilní," uvedla Fišerová. Nemovitost se pro centrální banku podle mluvčí ukázala jako zbytná, protože možnosti dostupného a kvalitního ubytování v Praze se v posledních letech výrazně zlepšily. "Ubytovací potřeby ČNB v Praze lze proto na rozdíl od období ještě před deseti až 15 lety plně zajistit externím způsobem," řekla Fišerová. Dosažená cena 222 milionů korun výrazně překračuje veškeré investice do budovy i další výdaje s tím spojené za celou dobu, kdy byla vlastněna ČNB, dodala.

Otevřené výběrové řízení na prodej nemovitosti vyhrála společnost Deluxe Expand, kterou podle serveru ovládají vietnamští podnikatelé z pražských Kunratic. Jejich společnost plánuje v budově provozovat hotel, přičemž firma už jeden hotel v centru Prahy provozuje, řekl Hospodářským novinám Václav Kovář z poradenské společnosti Knight Frank, která bance prodej budovy zprostředkovala.

Budova v Náprstkově ulici stojí na pozemku o velikosti 705 metrů čtverečních. Její čistá podlahová plocha je podle Kováře něco přes 1700 metrů čtverečních. To znamená, že prodejní cena odpovídá přibližně 130.000 korunám za metr čtvereční. Podle serveru rekord drží budova naproti pražskému orloji, kterou loni koupila firma s izraelským kapitálem. Firma Prime Clock za metr čtvereční v prázdné budově na Staroměstském náměstí zaplatila asi 8000 eur, v přepočtu 216.000 korun, napsal server.

(čtk)