ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Tramvaj na Dědinu by měla mít do konce roku územní rozhodnutí

11.04.2017

Praha 11. dubna - Plánovaná tramvaj na Dědinu by měla mít do konce roku územní rozhodnutí, stavět by se pak mohlo začít přibližně za další rok. Město bude spolu s Prahou 6 připravovat parkovací dům, aby místním po stavbě trati neubyla parkovací místa. O dnešním rozhodnutí rady magistrát informoval v tiskové zprávě.

Na kolik stavba vyjde, zatím není jasné, počítá se ale s podporou z evropských fondů. Trať na Dědinu má měřit 2,3 kilometru a má na ní být pět zastávek.

Stavba trati má od roku 2015 posudek vlivu na životní prostředí, vydání územního rozhodnutí je nutné k vydání stavebního povolení. Příprava parkovacího domu je jednou z podmínek pro vydání všech povolení. Jeho podoba vzejde z architektonické soutěže, počítá se nejméně s 130 parkovacími místy.

"Tramvaj umožní výrazné omezení automobilové dopravy v lokalitě. Také počet autobusů, které dnes představují jediné tamní spojení s metrem, se sníží až o polovinu," uvedl náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

Plánovaná trať by nemusela skončit na sídlišti Dědina, zvažuje se její prodloužení na letiště v Ruzyni. Město uvažuje i o dalších nových tramvajových tratích, například z Modřan do Libuše, z Barrandova do Slivence nebo z Podbaby do Suchdola.

(čtk)