ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Lávka na Švédský vrch v Chebu bude širší a bezbariérová

10.04.2017

Cheb 10. dubna - Lávka přes kolejiště chebského nádraží na Švédský vrch bude širší a bezbariérová. Město z návrhů vybralo co nejlevnější variantu, která i tak přijde na řádově 100 milionů korun. Je ale šance náklady města snížit spoluprací se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) a získáním dotace, řekl dnes novinářům místostarosta Pavel Hojda (KSČM).

"Projektanti nám předvedli pět návrhů. Některé byly dost pompézní a byly by to dominanty města. Ale řekli jsme, že nejsme v situaci, kdybychom vyhazovali peníze za nové dominanty města. Ale dohodli jsme se na tom, že lávka bude širší, 2,5 metru široká, aby se na ní vyhnuly dva kočárky, a oboustranně bezbariérová," uvedl Hojda.

Jak řekl, město ještě zváží, jestli bude směrem na Švédský vrch lávka prodloužena, aby na ní mohly vozíčky, nebo jejich nájezd vyřeší postupnou spirálou.

Lávka přes celé kolejiště v délce okolo přes 300 metrů je v havarijním stavu. Pokud by ji město opravovalo, stály by desítky milionů jen výluky na trati, které by stavba způsobila. Podle Hojdy je ale před podpisem dohoda se SŽDC, že by se stavba lávky uskutečnila v době, kdy se bude kolejiště modernizovat. Tím by cena za lávku výrazně klesla. Podobně se město pokusí i získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

(čtk)