ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ve Starém Městě je na prodej areál s výrobou pivních vozíků

07.04.2017

Staré Město (Uherskohradišťsko) 7. dubna - Ve Starém Městě u Uherského Hradiště je na prodej areál o rozloze 37.500 metrů čtverečních, který využívá zhruba 20 nájemců. Jeho součástí je i firma Neostan vyrábějící přívěsné pivní vozíky. ČTK o tom informovala společnost Naxos, která prodej zajišťuje. Doporučená kupní cena je 55 milionů korun, první kolo výběrového řízení končí 11. května.

Neostan většinu produkce vyváží do Německa, ale dodává i českým pivovarům. Vozíky jsou osazené lednicemi, pípami a sklápěcími stolky. Vyrábějí se v části staroměstského areálu na ploše zhruba 2200 metrů čtverečních. Průměrný roční obrat z produkce vozíků je 19 milionů korun.

"Nový majitel Neostanu získá především zaběhlou výrobu, technologické vybavení, know-how, odběratele v Německu i zkušené, odborně zdatné zámečníky a ostatní profese, jež se na výrobě mobilních stánků podílejí," uvedl Martin Stibor ze společnosti Naxos.

Areál je v blízkosti centra Starého Města a má asi dvě desítky nájemců. "Areál by tak mohl být atraktivní nejen pro zájemce o výrobu vozíků, ale také pro investory, kteří hledají komerční nemovitost s desetiprocentním ročním zhodnocením v porovnání s jeho cenou," dodal Stibor.

(čtk)