ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Opoziční ODS v Praze 8 vadí zamýšlený fastfood na Střelničné

05.04.2017

Praha 5. dubna - Opoziční ODS v Praze 8 kritizuje rozhodnutí odboru územního rozvoje o umístění novostavby rychlého občerstvení ve Střelničné ulici u křižovatky s Ďáblickou. Rozhodnutí je prý zmatečné a vydáno v rozporu se zákonem. ČTK to sdělila zastupitelka Vladimíra Ludková (ODS), která již zaslala žádost o přezkum rozhodnutí. Občerstvení má stát na zeleném pásu mezi komunikacemi a jeho součástí mají být vysoké reklamní poutače a parkoviště. Podle radnice i starosty Romana Petruse (ČSSD) státní správa při rozhodnutí ale nepochybila.

"V březnu se na mě obrátili jako na zastupitelku Prahy 8 znepokojení občané se žádostí o pomoc ve věci plánované stavby rychlého občerstvení. Po prostudování vydaného územního rozhodnutí jsem došla k názoru, že je zmatečné a je vydáno v rozporu se zákonem, a proto žádám o jeho přezkum," uvedla Ludková. Špatně prý byly například vyhodnoceny podklady.

Podle Ludkové zmizí zeleň a hrozí zhoršení dopravní situace, občerstvení má být totiž takzvaně drive thru, tedy k němu lze zajíždět auty. "Realizace tohoto projektu se negativně dotkne velké části obyvatel Střížkova a sídliště Ďáblice, v neposlední řadě dojde k zhoršení dopravní situace na dnes již tak velmi vytížené komunikaci Střelničná," uvedla.

S výtkami k rozhodovacímu procesu nesouhlasí odbor, který své vyjádření zveřejnil na webu radnice. V pořádku je i podle starosty Petruse. "Jsem přesvědčen, že rozhodnutí bylo správně a řádně vydáno," řekl Petrus. Podle něj již před asi deseti lety bylo vydáno na stejném místě pravomocné rozhodnutí na stavbu benzínky. Jediné, co lze nyní prý politickému vedení radnice vytknout, že se k tomu nevyjádřilo - samo do procesu mohlo zasáhnout pouze jako účastník řízení, rozhodovali úředníci státní správy. "Ve stavebním řízení jsme ale připraveni se stavbě bránit," řekl.

Podle rozhodnutí odboru má být občerstvení nepodsklepená stavba s jedním nadzemním podlažím s obdélníkovým půdorysem o rozměrech zhruba 10 krát 28 metrů. Součástí mají být dle dokumentu parkovací místa pro 17 aut a reklamní poutače s hranou ve výšce asi 12 metrů.

(čtk)