ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Karlovarský kraj chce od pošty koupit areál u Svatošských skal

04.04.2017

Karlovy Vary 4. dubna (ČTK) - Karlovarský kraj chce odkoupit od České pošty rekreační areál u Svatošských skal. Česká pošta jej nabízela k prodeji formou dražby. Kraj se ale obává, že prodejem by mohlo oblíbené výletní místo na cyklostezce Loket - Karlovy Vary zaniknout, řekla dnes novinářům hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO).

"Když se Karlovarský kraj dozvěděl, že pozemky se v současné době draží, tak jsem na základě rozhodnutí rady odeslala dopis ministrovi vnitra a generálnímu řediteli České pošty, kde ho žádám o zrušení dražby a vyvolání jednání s krajem, který má zájem pozemky odkoupit," uvedla Vildumetzová.

Česká pošta areál nabízela na svém webu, tam už ale v nabídce není. "Česká pošta nemá pro pozemky adekvátní dlouhodobé využití, proto je jako nepotřebný majetek zařadila do nabídky na odkup prostřednictvím transparentní aukce. Na žádost Karlovarského kraje, pro který jsou pozemky strategické z hlediska turistiky a cykloturistiky v kraji, jsme aukci zrušili, což nám podmínky aukce umožňují," sdělil ČTK mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Podle mluvčího bude nyní Česká pošta jednat přímo s krajem. "Pro Českou poštu musí být případná dohoda s krajem ekonomicky výhodná, aby nadále jednala s péčí řádného hospodáře," uvedl Vitík. Areál je stále v nabídce realitního serveru Sreality.cz, kde je ke koupi za 5,8 milionu korun.

Podle vedení kraje jde o strategické místo pro rozvoj cestovního ruchu. Vede tudy cyklostezka, kraj zde chce také vybudovat lávku přes Ohři. Pozemky má pronajatý soukromý nájemce a smlouva má platit ještě pět let.

Kraj by podle hejtmanky v nájmu pokračoval. "Nájemce se o něj stará dobře, je tam minizoo, lesní škola a další aktivity, které jsou využívané širokou veřejností," řekla Vildumetzová.

(čtk)