ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Písek připravuje třetí etapu obnovy sídliště Jih

03.04.2017

Písek 3. dubna - Písek připravuje třetí etapu obnovy sídliště Jih. Počítá s úpravou některých ulic nebo výstavbou kruhového objezdu. Odhadované náklady činí přibližně 14 milionů korun. V minulých dvou etapách město obnovilo jiné části sídliště Jih v součtu za 23 milionů korun. ČTK to řekl Jan Venclík z odboru investic a rozvoje písecké radnice.

"Ještě bychom rádi pokračovali i v dalších etapách tohoto projektu. Ale záleží na tom, zda ministerstvo pro místní rozvoj vypíše nějaké dotační tituly, z nichž bychom případně mohli žádat o peníze," uvedl Venclík.

Radnice chce do léta vybrat společnosti, které se na projektu třetí etapy regenerace sídliště budou podílet. Jeho součástí je mimo jiné i úprava volného prostranství. Na sídlišti tak bude nově vysazeno 11 stromů a 41 keřů. Stavební úpravy se nejvíce dotknou Truhlářské ulice, která bude přibližně o tři metry širší a vznikne zde nový systém parkování.

Jih je druhým největším sídlištěm v Písku. Bylo postaveno v období socialismu, čemuž odpovídá vzhled i opotřebovanost některých objektů nebo místních komunikací. Radnice projekt třetí etapy regenerace sídliště představila na veřejném projednávání. Lidé se k němu navíc mohou vyjádřit přes web města v elektronické anketě.

(čtk)