ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Pardubice po letech odkladů prodají výstavní centrum Ideon

31.03.2017

Pardubice 31. března - Pardubice prodají výstavní a společenské centrum Ideon za 20 milionů korun. ČTK to dnes řekl náměstek primátora Jan Řehounek (ANO). Společnost PVV usiluje o koupi objektu několik let. Město prodej schválilo až na několikátý pokus.

"Na nájmech jsme vybrali méně, než jsme do budovy investovali," řekl Řehounek. Prodej byl podle něj nejrozumnějším řešením.

"Od počátku nájemního vztahu získalo město na nájemném téměř 10,5 milionu korun, více než 11 milionů ale vložilo do oprav objektu. Již nyní tak na vlastnictví prodělává a ztráta by se dále prohlubovala," uvedla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).

Prodej je podmíněn mimo jiné tím, že v objektu nadále bude výstavní centrum, konkrétně nejméně do roku 2047. Město si nechává na Ideon předkupní právo, platí do roku 2027.

Navíc město získá zpět do správy přes 12.000 metrů čtverečních pozemků, které měl nájemce pronajaté.

"Na části těch pozemků by měl vyrůst nový 25metrový bazén. A bude otázkou pro odbor hlavní architekta, aby cennou lokalitu využil. Je otázkou, jestli se rozšíří sluneční pláž k bazénu nebo tam vymyslíme něco jiného," uvedl Řehounek.

Společnost PVV uzavřela neobvykle dlouhou nájemní smlouvu v roce 1994, trvat měla až do roku 2093. Radnice chtěla smlouvu opakovaně vypovědět, což se jí ani po soudních přích nepovedlo. Objekt byl postaven v roce 1963 a původně sloužil jako plavecký bazén. Budoucí majitel jej chce přestavět na hotel a kongresové centrum.

(čtk)