ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Veselí na poli vytvoří parcely pro 50 domků

30.03.2017

Brno 30. března - Veselí nad Moravou na Hodonínsku vytvoří na okraji města parcely pro stavbu 50 rodinných domů. Část pozemků mezi Základní školou Hutník a železniční tratí ve směru na Blatnici pod Svatým Antonínkem bude města, část soukromých majitelů. Prvních osm parcel by Veselí mohlo nabídnout k prodeji do konce letošního roku. ČTK to dnes řekl místostarosta Petr Kolář (TOP 09).

Město v místě vybuduje nejméně za 20 milionů korun technickou a dopravní infrastrukturu od kanalizace přes sítě až po komunikace. Na projektu spolupracuje s majiteli části pozemků. Vlastníci budou moct s pozemky nakládat podle svého uvážení. "Buď si tam mohou postavit dům, nebo parcelu prodat. My nabídneme pozemky k prodeji v rámci veřejné dražby. Zároveň se budeme snažit nastavit podmínky tak, aby stavba co nejrychleji začala. Budeme hledat právní cestu, která zaváže nabyvatele k zahájení výstavby do dvou let," uvedl Kolář.

Podle něj by měla být vyvolávací cena jednoho pozemku nižší než půl milionu korun. Město chce projektem přilákat mladé rodiny. "Vnímáme v tuto chvíli nedostatek bydlení a máme poměrně velkou poptávku jak po bytech, tak rodinných domech. Chceme proto pozemky nabídnout mladým rodinám, aby tady měly důvod být," doplnil místostarosta.

Další pozemky pro rodinné domy má město na náměstí 24. dubna, kde se některé domy už staví. Radnice zvažovala několik lokalit pro výstavbu rodinných domů, ne ve všech ale vlastnila větší část pozemků.

Veselí nad Moravou leží na jihovýchodě kraje. Je v těsném sousedství se Zlínským krajem a uherskohradišťským regionem. Ve Veselí žije okolo 11.500 obyvatel.

(čtk)