ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Nelepšími stavbami Olomouckého kraje je Baluo či termální park

28.03.2017

Olomouc 28. března - Termální park Velké Losiny, aplikační centrum Baluo v Olomouci, administrativní budova Fenix Group v Jeseníku, nový kanalizační sběrač na kraji Přerova a rekonstrukce zámku v Čechách pod Kosířem získaly ocenění Stavba roku 2016 Olomouckého okraje. Výsledky soutěže byly dnes vyhlášeny v Olomouci.

Soutěž Stavba roku Olomouckého kraje, které se letos zúčastnilo několik desítek objektů postavených v posledních dvou letech, zahrnovala pět kategorií. Šlo o stavby určené k bydlení, občanskou vybavenost a úpravy veřejných prostor, dopravní a vodohospodářské stavby, technologické stavby a rekonstrukce.

Porota hodnotila architektonické vyznění díla, jeho celkový přínos, prostorové a funkční řešení i začlenění do okolí. "Důležitým prvkem byla také kvalita stavebních prací, vhodnost použití stavebních materiálů nebo vstřícné řešení pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace," uvedla mluvčí hejtmanství Kamila Navrátilová.

Do soutěže se mohly přihlásit stavby, které byly na území Olomouckého kraje zkolaudovány do konce loňského roku. "Jedním z cílů předávání těchto cen je seznámit veřejnost s úrovní současného stavitelství, architekturou a projektováním v kraji. Chceme touto cestou také podpořit architekty, stavební firmy a investory, kteří kvalitním způsobem mění podobu regionu," uvedl hejtman Ladislav Okleštěk (ANO).

(čtk)