ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ostrov začal s postupnou rekonstrukcí nájemních bytů

28.03.2017

Ostrov (Karlovarsko) 28. března - Město Ostrov začalo s postupnou rekonstrukcí nájemních městských bytů. Z celkem zhruba 800 bytů bylo loni opraveno prvních 13, další dva jsou nyní před dokončením a předáním novým nájemcům. Rekonstruovány jsou vždy byty, které nájemci uvolní, letos jich bude opraveno ještě dalších šest. Novinářům to dnes řekl místostarosta Ostrova Josef Železný (ČSSD).

"Největší problém jsou podlahy - dostat podlahy do roviny. Protože třeba v kuchyni máme nějaký roh a když to přeneseme do chodby, kde jsou dveře, tak jsme třeba o tři centimetry výš. Takže se některé rohy musí odsekávat a vylévat prostředky, abychom se dostali na jednu rovinu v celém bytě," popsal za realizační firmu Radek Říha.

Ve zrekonstruovaném bytě budou nájemce čekat vedle nových podlah také úplně nové povrchy stěn a stropů, nové obklady v koupelně nebo nové dveře včetně vstupních, které splňují bezpečnostní normy. Rekonstrukce jednoho bytu vyjde město na 400.000 až 500.000 korun.

Městské byty se v Ostrově přidělují zatím na základě pořadníku. U zrekonstruovaných bytů musí zájemce před přidělením složit kauci ve výši tří měsíčních nájmů. "Nájem zůstává u zrekonstruovaných bytů stejný jako u bytů před rekonstrukcí, tedy zhruba 50 korun za metr čtvereční," doplnila mluvčí ostrovské radnice Zdeňka Newiaková.

Žadatelům v nouzi může být přidělen byt i mimořádně, o tom ale musí vždy rozhodnout rada města.

(čtk)