ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Na konci září se otevře lávka přes železnici v Praze Jinonicích

27.03.2017

Praha 27. března - Na konci září se otevře lávka pro pěší přes železniční trať v Praze Jinonicích. Umožní lepší spojení mezi nově budovaným areálem Waltrovky a stanicí metra. O stavbě informovala v tiskové zprávě mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Lávka bude stát přibližně 26 milionů korun.

Nový můstek pro pěší roste na parcelách mezi ulicemi Radlická, U Trezorky, Klikatá a Peroutkova. "Jejím nevětším přínosem je zlepšení dostupnosti a zvýšení bezpečnosti pěšího provozu, který bude oddělen od železničního a silničního," uvedl náměstek primátory pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). Lávka propojí jak stávající chodník v Puchmajerově ulici, tak stezku pro pěší v ulici Do Polí.

Kancelářský komplex Aviatica v Jinonicích buduje společnost Penta. Postupně ho doplní další objekty Mechanica a Dynamica. Od rušné radlické radiály mají administrativní budovy oddělit rodinné domy a bytové domy, které tam chce firma stavět později.

Brownfield Waltrovky, bývalé továrny na letecké motory, koupila Penta od irské developerské společnosti Red Group v roce 2012. Waltrovka je stavěna jakou celený urbanistický koncept. Po jejím dokončení vznikne 80.000 metrů čtverečních kancelářských ploch, 600 bytových jednotek a 34 rodinných domů.

(čtk)