ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Vsetínská radnice chystá regeneraci sídliště Rybníky

27.03.2017

Vsetín 27. března - Vsetínská radnice chystá regeneraci sídliště Rybníky. Ministerstvo pro místní rozvoj totiž změnilo podmínky pro udělování dotací, což Vsetínu umožní v případě úspěchu jeho žádosti získat na obnovu veřejného prostoru v této části města po dobu příštích několika let až čtyři miliony korun ročně, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Adéla Kousalová. Město v minulých letech obnovilo již sídliště Sychrov, Rokytnice a Jasenka, letos by měla pokračovat regenerace sídliště Luh.

Dotace byly dosud určeny na panelová sídliště. "Ministerstvo ale pro letošní rok provedlo změnu a dotace jsou určeny všem sídlištím postaveným po roce 1945. Tím se nám otevírá šance regenerovat i sídliště Rybníky, kde velkou část tvoří cihlová zástavba, ale i paneláky a rodinné domy," uvedl místostarosta Tomáš Pifka (STAN).

Revitalizace by se měla týkat území, které je ohraničeno řadou bytových domů v ulici Družstevní a tratí po ulici Štěpánská, na druhé straně ulicemi Benátky, Pod Žamboškou až po areál ČEZ. "Z této plochy však budou vyjmuty pozemky, které nejsou ve vlastnictví města, a ty, na nichž leží garáže," uvedla mluvčí.

Obnova sídliště by měla být rozdělena do několika etap. "Ještě předtím však zorganizujeme anketu, ve které budeme zjišťovat požadavky občanů. Následovat bude veřejné projednání návrhu projektu, tak jako tomu bylo v případě příprav na revitalizaci ostatních sídlišť. Chceme znát názory obyvatel a sídliště upravit tak, aby to jim samotným co nejvíce vyhovovalo," uvedl Pifka. Počítá se s úpravami komunikací, parkovišť, veřejného osvětlení, zeleně i dětských hřišť.

"Jsme si vědomi kritických hlasů obyvatel Rybníků, kteří nás upozorňují například na špatný stav kanálů na ulici Benátky či poškozenou dlažbu chodníků na ulici Záviše Kalandry. Chceme však celou situaci na Rybníkách řešit komplexně, nikoli jen provizorně opravovat jednotlivé úseky," řekl Pifka. Město by podle něj mělo ročně dostat na obnovu sídliště čtyři miliony korun, se spoluúčastí města by šlo každoročně na opravy asi sedm milionů korun.

(čtk)