ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Otrokovice opraví za 79 milionů korun sportovní halu

28.03.2017

Otrokovice (Zlínsko) 28. března - Otrokovice na Zlínsku opraví městskou sportovní halu. Revitalizace objektu a dostavba si vyžádají téměř 79 milionů korun. Práce by měly začít v dubnu. V lednu příštího roku by se sportovci mohli dočkat sportovní haly v novém kabátě, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Romana Stehlíková. Obnova haly je letošní největší investicí města.

"Kontroverzním bodem při plánování revitalizace haly byla volba nového povrchu podlahy. Ještě donedávna se snažily sportovní kluby prosadit odlišné druhy povrchu tak, aby vyhovoval jejich potřebám," uvedla mluvčí. Nakonec se však kluby domluvily.

"Jsem rád, že došlo ke shodě napříč sportovními kluby. Nakonec jsme zvolili syntetický multifunkční povrch a uspokojíme potřeby všech," uvedl starosta Jaroslav Budek (ČSSD). Halu využívají zejména atleti, házenkáři, tenisté či fotbalisti.

V hale vzniknou nové šatny pro sportovce a rozhodčí, také relaxační prostor, kuželna nebo bufetový ostrůvek. Nové budou rozvody tepla, osvětlení, počítá se se zateplením budovy. "Moderního zázemí se dočkají také fanoušci, pro které budou vybudovány tribuny, sociální zařízení a venkovní parkoviště," uvedl starosta. Z projektu však vypadla dostavba atletické haly, která měla být umístěna v západní části.

Radnice získala na revitalizaci haly evropskou dotaci 9,4 milionu korun a dva miliony korun od Zlínského kraje. "V druhé polovině tohoto roku se budeme snažit získat dotaci z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, která byla začátkem letošního roku bohužel neúspěšná," řekl Budek.

Osmnáctitisícové Otrokovice letos hospodaří s příjmy a výdaji ve výši 353 milionů korun.

(čtk)