ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Aši začne rekonstrukce Šaldovy a Janáčkovy ulice

27.03.2017

Aš (Chebsko) 27. března - Dopravu v Aši zkomplikuje v nadcházejících měsících rekonstrukce Šaldovy a Janáčkovy ulice. Součástí úprav celkem za více než 20 milionů korun bude vznik nového kruhového objezdu. První uzavírky začnou 10. dubna. Na stavbě se podílí město Aš společně s Krajskou správou a údržbou silnic Karlovarského kraje (KSÚS), informoval dnes ČTK mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.

"Ulice Šaldova, v úseku od Hlavní ulice před křižovatku s ulicí Janáčkovou, bude zcela uzavřena od 10. dubna do 14. června. Od 15. června do 24. srpna bude uzavřena křižovatka Šaldova, Janáčkova, Klicperova, Sokolská, a to kvůli výstavbě okružní křižovatky," uvedl Vrbata v tiskové zprávě. Od konce srpna do listopadu auta neprojedou Janáčkovou ulicí. Mimo osobních aut se budou uzavírky týkat i městské hromadné dopravy, která bude také využívat objízdné trasy.

Pro KSÚS bude společnost Bögl & Krýsl téměř za deset milionů korun stavět nový kruhový objezd a kompletně rekonstruovat vozovky. Provést bude muset také přeložky inženýrských sítí. "Pro město Aš bude společnost Algon realizovat chodníky, napojení křižovatek, veřejné osvětlení, parkovací zálivy, zelené ostrůvky, autobusové zastávky, opěrnou zeď a oplocení," doplnil Vrbata. Městská část investice je asi 10,9 milionu korun.

Město žádá řidiče o respektování dopravního značení a pokynů pracovníků stavby. Rekonstrukce Šaldovy a Janáčkovy ulice patří letos ve třináctitisícovém městě k největším investicím. Celkem Aš letos hospodaří s 211 miliony korun.

(čtk)