ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Krnovská radnice chce do investic vložit rekordní sumu

24.03.2017

Ostrava 24. března - Krnovská radnice chce letos do investic vložit rekordních 223 milionů korun. Rekonstruovat se budou hlavně silnice, chodníky, ale i školy. Návrh investičního plánu ještě ale musí schválit zastupitelé. Důvodem tak vysokých investic je hospodaření města v loňském roce, kdy mu na účtech zůstalo 190 milionů korun. ČTK to řekla mluvčí města Dita Círová.

Loni město do investic vložilo 123 milionů korun, předloni 74 milionů. "Po vyúčtování loňského roku, zapojení zůstatků na účtech města do rozpočtu a s ohledem na příznivý vývoj příjmů může město rozdělit navíc 190 milionů korun," řekl vedoucí odboru ekonomiky a financí Josef Hranec.

V investicích se tak mohou objevit finančně náročné akce, jako rekonstrukce Gorkého ulice za 25 milionů korun, úprava křižovatky Sv. Ducha - Hlubčická - Soukenická - Dvořákův okruh za 12 milionů korun, posílení elektrických rozvodů a zateplení několika bytových domů v Albrechtické ulici s odhadovanou cenou 22 milionů korun. "Více než 12 milionů korun půjde do rekonstrukcí chodníků a komunikací, 14 milionů korun do oprav školských zařízení a téměř 24 milionů korun do oprav bytových domů a nebytových prostor," dodala mluvčí.

Dalších 19,5 milionu korun je podle ní vyhrazeno na odkup pozemků po bývalé slévárně. Jejich vykoupení je ale podmíněné tím, že současný vlastník zajistí odstranění materiálu, který na pozemku zůstal po demolici areálu. "A také na odkup pozemků, které jsou podle územního plánu vhodné k výstavbě rodinných domů. Plochy pro individuální výstavbu totiž město nemůže v současné době nabídnout, protože není jejich vlastníkem," uvedl místostarosta Michal Brunclík.

V úpravě rozpočtu se objevují i menší částky. Například 300.000 korun na měření kvality ovzduší v souvislosti s činností firmy EDC, dva miliony korun na projektovou dokumentaci rekonstrukce městských lázní, 500.000 korun na projekt rekonstrukce cvilínské rozhledny, stejná částka je určena také na projektovou dokumentaci úpravy bývalé školy v Kostelci na komunitní dům pro seniory.

(čtk)