ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Bílovec zmodernizuje autobusové nádraží

23.03.2017

Bílovec (Novojičínsko) 23. března - Město Bílovec na Novojičínsku letos zahájí rekonstrukci autobusového nádraží zhruba za 42 milionů korun. Stavební práce by měly začít v září a hotovo by mělo být v polovině příštího roku. Půjde o třetí největší jednorázovou investiční akci v historii města. ČTK to dnes sdělila mluvčí bílovecké radnice Šárka Seidlerová.

Nádraží bylo vybudováno před 52 lety a už neodpovídá současným standardům. Město připravuje výběrové řízení na dodavatele. Při přestavbě nádraží vzniknou mimo jiné nová parkovací místa pro auta i pro jízdní kola a také dobíjecí stanice pro elektromobily.

"Na novém nádraží si cestující budou moci zkrátit čas čtením knih z knihobudky zřízené z nynější telefonní budky nebo budou moci využít USB dobíjení, bezdrátové dobíjení či wi-fi z inteligentní lavičky. Nové autobusové nádraží bude svými službami odpovídat komfortu cestování ve 21. století," uvedl bílovecký starosta Pavel Mrva (ČSSD).

Město chce na úpravy nádraží získat z dotací 36 milionů. Dohromady letos Bílovec připravuje investiční akce přibližně za 95 milionů korun.

Některé stavby už začaly. "V březnu jsme zahájili druhou etapu rekonstrukce ulice Boženy Němcové v hodnotě zhruba sedmi milionů korun, v květnu na ni naváže rekonstrukce ulic Jeremenkovy, Puškinovy a Svatopluka Čecha," uvedl starosta. V dubnu skončí modernizace a přístavba domova pro seniory za 32 milionů korun.

Modernizace čeká obě městská kina. V kině Radost bude za 600.000 korun mimo jiné zrekonstruováno sociální zařízení, v letním kině se chystá rekonstrukce jeviště a promítacího plátna. "V dubnu podáme žádost na Fond podpory české kinematografie o dotaci na digitalizaci letního kina a nové vybavení hlediště kamenného kina," uvedl Mrva. Pokud město uspěje, bylo by podle něj už letos možné promítat v kině všechny filmy bez technického omezení.

(čtk)