ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Krnov získal historickou budovu v centru města

23.03.2017

Krnov (Bruntálsko) 23. března - Krnovská radnice po letech snažení získala historickou budovu z 16. století v centru města. Přestěhuje do ní turistické informační centrum. Prázdný objekt stojící v řadě měšťanských renesančních domů v Hobzíkově ulici směnili zástupci města s Generálním finančním ředitelstvím za budovu, kde nyní sídlí finanční úřad. ČTK to dnes řekla mluvčí města Dita Círová.

"Po úpravách interiéru historické stavby se do ní přestěhuje turistické informační centrum," řekla. V domě, jehož jádro pochází z druhé poloviny 16. století, bývala kdysi prodejna gramodesek, později knihkupectví a od roku 2006 zde sídlil Celní úřad Krnov. Po reorganizaci celní správy, která vyvrcholila 1. ledna 2013, byl celní úřad v Krnově zrušen.

Od té doby se město snažilo objekt v historickém centru získat. "Naše několikaleté úsilí bylo konečně završeno úspěchem, a mohli jsme si tak počátkem března s Generálním finančním ředitelstvím nemovitosti navzájem předat," řekl místostarosta Jan Krkoška. Dodal, že ve dvou patrech nad informačním centrem vzniknou kanceláře odboru strategického rozvoje a konferenční místnost.

Turistické informační centrum Krnov dosud sídlí na Hlavním náměstí, v malém nevyhovujícím prostoru. "Chybí nám skladové prostory a neustále bojujeme s místem, obzvlášť v sezoně, kdy půjčujeme koloběžky," řekla Zuzana Pavlusová z informačního centra. Současné prostory podle ní neumožňují centrum rozvíjet.

Centrum například usiluje o získání dotace na vybudování nabíjecí stanici pro elektrická kola. Následně by chtělo nakoupit a půjčovat samotná kola. Také má v plánu zřídit úschovnu zavazadel.

(čtk)