ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Nová část pražského OC Chodov se otevře za půl roku

22.03.2017

Praha 22. března - Nová část pražského nákupního centra Chodov se zákazníkům otevře na podzim, výstavba pokračuje podle harmonogramu. Na konci března bude otevřena rozšířená restaurační část a návštěvníci budou moci využít rozšířená parkoviště s více než tisícovkou míst. Současně bude zprovozněn nový vchod z Roztylské ulice. Na dotaz ČTK to dnes uvedl vlastník centra, společnost Unibail-Rodamco. Chodov se po dostavbě stane jedním z největších obchodních center v Česku.

"V uplynulých týdnech byly dokončeny ocelové konstrukce a betonářské úpravy. Poslední detaily aktuálně ladíme v nové restaurační zóně, která bude veřejnosti zpřístupněna 29. března," uvedla marketingová manažerka Centra Chodov Petra Valentová.

Nová restaurační část bude zahrnovat více než 30 restauračních jednotek. Vedle současných značek otevřou zcela nové podniky jako Spicymama, The PUB, Ryby & Chips, Makakiko, bistRAWveg, Bombay Express, Tom’s Burger a řada dalších. Rozšířené Centrum Chodov nabídne přes 300 obchodů. Spolu s otevřením restaurační části zahájí v centru provoz také pobočky několika módních značek. Jde o obchody Barbour, Karl Lagerfeld a bude zde také největší pobočka značky Gant na území ČR, Slovenska a Maďarska.

"Na podzim se mezi novými nájemci objeví například všech sedm značek koncernu Inditex včetně novinek na českém trhu, Oysho a Zara Home, nebo třeba vlajková prodejna H&M na ploše 3000 m2," dodala Valentová.

Součástí centra má být také největší multiplex Cinema City v Česku. Nabídne 18 sálů využívající nejnovější digitální technologie včetně 4DX kinosálu. Filmy v něm bude moci současně sledovat více než 2600 diváků.

Vlastník nákupního Centra Chodov v roce 2015 uvedl, že investuje do jeho rozšíření a modernizace 4,5 miliardy Kč (165 milionů eur). Centrum se rozroste ze současných 61.000 m2 na více než 100.000 m2. Nabídka má zahrnovat 165 značek. Obchodní centrum Chodov bude sice po ohlášeném rozšíření nabízet nejvíce obchodů, největším centrem však zůstane OC Letňany, které nabízí přes 180 obchodů na ploše přes 125.000 m2.

(čtk)