ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Bohumín chystá proměnu prostranství u sídliště v centru

21.03.2017

Ostrava 21. března - Bohumín na Karvinsku chce do konce října proměnit prostranství u sídliště v Alešově ulici v těsné blízkosti pěší zóny v centru města. Přeměna bude stát přibližně deset milionů korun. Na prostranství kromě parkovacích míst přibudou hřiště a chodníky, řekla ČTK mluvčí radnice Lucie Kolková.

Město dalo před dvěma lety opravit tamní věžové domy a nyní chce upravit i veřejné plochy v jejich blízkosti. Proměnu zastaralé plochy požadovali i sami obyvatelé. V lokalitě už začali dělníci překládat sítě a samotná modernizace začne v dubnu.

"Zásadní je, že se nám podařilo dohodnout s vlastníky sítí na jejich přeložkách a vypořádat se i s připomínkami soukromých vlastníků, bez toho by se celá akce nemohla uskutečnit," řekl starosta Petr Vícha (ČSSD). Město projekt připravovalo přes tři roky.

Asfaltové chodníky nahradí zámková dlažba, vzniknou i nové chodníky v místech, kde pěšinky dříve vyšlapali lidé. Škvárovou plochu nahradí dvě dětská hřiště pro menší i větší děti.

"Mysleli jsme i na ty nejmenší a na hřištích se objeví nové hrací prvky, které v Bohumíně ještě nemáme. Specialitou bude například dvojhoupačka s jedním zabezpečeným sedátkem pro miminka nebo malé pískoviště s uzavíratelným krytem. V okolí hřišť přibude i deset laviček," uvedla Adriana Dudás z odboru rozvoje a investic.

Ve vnitrobloku vzniknou dvě parkoviště pro 40 automobilů, jedno s nájezdem z Alešovy ulice a druhé s nájezdem ze Spojovací ulice. Promění se i místa pro kontejnery na odpad, z nichž dvě budou zastřešená a přibude nové veřejné osvětlení či zeleň.

(čtk)