ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Redstone koupil kancelářskou budovu Galleries Louvre

20.03.2017

Praha 20. března - Česká společnost Redstone Real Estate koupila od španělského investičního fondu Azora Europa kancelářskou budovu Galleries Louvre. Budova je v Praze nedaleko stanice metra Radlická. ČTK o tom dnes informovala poradenská společnost JLL, která zastupovala prodávajícího. Prodejní cenu ani jedna ze stran nezveřejnila.

Nemovitost, která byla postavena v roce 2008, nabízí 4800 metrů čtverečních kancelářských ploch. Mezi dlouhodobé nájemce patří Lukoil Accounting Finance Europe, Všeobecná zdravotní pojišťovna a Stadler.

Společnost Redstone Real Estate, která má sídlo v Olomouci, vznikla v roce 2015. Zaměřuje se hlavně na pronájem a správu vlastních nebo pronajatých nemovitostí. V Praze vlastní kancelářský a skladový areál Stodůlky Property Park.

Objem realitních investic v Česku podle odhadů poradenských společností loni vzrostl zhruba o pětinu na rekordních 90 miliard korun. Rekordní byl rovněž počet transakcí. Podle poradenské firmy Cushman & Wakefield se jich uzavřelo 59, meziročně o 60 procent více.

Mezi významné transakce patřil prodej administrativního komplexu The Park, Florentinum, City Tower nebo Enterprise Office Center. Kanceláře tvořily největší podíl, uskutečnilo se i několik významných převodů u obchodních a multifunkčních center. K největším transakcím patřila akvizice Galerie Harfa spolu s Harfa Office Parkem.

(čtk)