ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Příbram si nechá zpracovat posudek ke stavu kulturního domu

16.03.2017

Příbram 16. března - Příbram si nechá zpracovat posudek k celkovému stavu kulturního domu. Podle něj bude plánovat opravy. Cílem je přednostně odstranit závady, které jsou zdrojem dalších problémů. Na některých místech bude potřeba udělat sondy, provoz budovy by to ale nemělo omezit, řekl ČTK místostarosta Václav Švenda (TOP 09).

Budova má nestabilní podloží, kvůli jeho posunům praská potrubí. Problém se nedávno objevil při rekonstrukci kina, kterou zkomplikovala havárie vody. Ukázalo se, že voda z prasklého požárního potrubí tekla delší dobu do základů. Vedení města se obává, že podobný problém může nastat i při případné opravě malé scény.

"Zastavili jsme opravy, které byly naplánovány - výměnu velkoplošných oken a akustiku estrádního sálu. Budeme v tuto chvíli směřovat prostředky do odstranění zásadních příčin a pak by se dělaly další opravy uvnitř," uvedl Švenda. Podle něj je potřeba udělat mimo jiné izolace kolem celé budovy.

Podle zástupkyně ředitele divadla Anny Čiperové si diváci nejčastěji stěžují na sedačky na velké scéně a na celkový stav malé scény. "Bylo to stavěné jako loutková scéna pro děti, i toalety jsou tam stavěné pro děti," řekla ČTK Čiperová.

Celý komplex, ve kterém jsou dvě divadelní scény, estrádní sál i kino, se stavěl podle návrhu architekta Václava Hilského. Opona se v divadle poprvé zvedla 12. září 1959. Od roku 2006 je budova kulturní památkou.

(čtk)