ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Praha zrušila tendr na opravy sportovní haly Královka

16.03.2017

Praha 16. března - Praha zrušila tendr na opravu a dostavbu sportovní haly Královka na Letné nedaleko Stromovky. Jako jediný zájemce zakázku na opravu haly a přístavbu administrativní části za odhadem 37,5 milionu korun bez DPH se přihlásila firma Metrostav. Vyplývá to ze schválených usnesení rady. Radní zakázku na opravy sportovní haly vypsali loni v létě.

Sportovní hala by se měla zvětšit o nástavbu. V pátém až osmém patře vznikne administrativní prostor s 620 metry čtverečními. Stavební práce mají zahrnovat také opravu vnějšího pláště a střechy, do které zatéká a hrozí poškození položené palubovky. Navážou na rekonstrukci z roku 2014, při které byla mimo jiné upravena hrací plocha a vzniklo nové zázemí pro sportovce i veřejnost

Sportovní areál Královka se nachází nedaleko fotbalového hřiště Sparty. Hala slouží pro pořádání domácích i mezinárodních sportovních, ale i kulturních a společenských akcí. K dispozici je velký sál s hledištěm pro téměř 2200 lidí. Malý tréninkový sál může kromě sportovních akcí sloužit mimo jiné jako pódium. Letos v červnu se má v hale konat Mistrovství Evropy v basketbale žen.

(čtk)