ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Rekonstrukce bazénu v Nymburku bude investicí století

15.03.2017

Nymburk 15. března - Nymburk v následujících letech plánuje zrekonstruovat městský bazén. Radnice podle místostarosty Jana Rittera (Nymburští demokraté) odhaduje cenu na více než 100 milionů korun, z pohledu patnáctitisícového města jde tedy o "investici století". V plánu je například přístavba haly s dalšími bazény a stavba venkovního toboganu. Vyplývá to z návrhu rekonstrukce, který má ČTK k dispozici. Letošek chce Nymburk věnovat projektovým přípravám.

Město v návrhu počítá s kompletní demolicí vstupního objektu a šaten a se stavbou nového, většího. Podle radnice je současný stav nevyhovující, a to především kvůli rozdělení šaten do dvou pater. V prvním patře nové budovy budou šatny, ve druhém wellness, které bude zároveň přístupné i z objektu bazénu.

Velkou změnou bude také přístavba zcela nové haly s nepravidelnou soustavou bazénů. Největším bazénem v nové hale bude rekreační obdélníkový bazén s gejzírem a dvojicí chrličů. Střední část bude tvořit velký kruhový vířivý bazén s masážními lavicemi, poslední část pak dvojice obdélníkových bazénů pro děti. Jeden z bazénu pro děti bude doplněn o skluzavku.

Město v plánech počítá i se stavbou největší atrakce městského bazénu - toboganem. Samotný tubus toboganu povede mimo budovu, dojezd a nástup bude v nové hale.

Samotné stavební práce potrvají podle místostarosty zhruba rok, první návštěvníci by nový bazén mohli navštívit v roce 2019.

Ritter uvedl, že radnice chce bazén udělat dostatečně atraktivní, zároveň ale musí počítat s adekvátní výší vstupného, kterou jsou lidé ochotní zaplatit.

Nymburk schválil na letošní rok rozpočet ve výši zhruba 419 korun. Na investice do oprav budov a veřejných prostranství půjde z letošního rozpočtu několik desítek milionů korun.

(čtk)