ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Karlovy Vary nabídnou areál bývalé vodárny investorům

15.03.2017

Karlovy Vary 15. března - Karlovy Vary poprvé nabídnou k případnému prodeji nebo pronájmu areál bývalé vodárny. Komplex v Plynárenské ulici nedaleko KV Areny a rekreačního areálu v meandru Ohře by podle představ města mohl doplnit sportovní a rekreační aktivity v okolí, řekl novinářům primátor Petr Kulhánek (KOA).

"Je to dlouhodobě nevyužívané území mezi meandrem a KV Arenou a atletickým stadionem, který dnes patří městu. My bychom rádi tuto zónu propojili a dali do ní věci, které může využívat veřejnost. To znamená víceúčelové využití pro sport, rekreaci, služby nebo volnočasové aktivity," uvedl Kulhánek.

Podle něj má záměr hlavně zjistit, jestli na trhu existují projekty, které by představám města na využití areálu vyhovovaly.

Bývalá vodárna sice nemá ekologické zátěže, ale využití území částečně omezují podzemní betonové nádrže bývalé vodárenské technologie.

Areál je nyní prázdný a město spíše řeší problémy s bezdomovci, kteří se do něj stahují. Naprostá většina pozemků i staveb patří městu. Výjimkou je objekt truhlárny v soukromých rukou. Na převodu těchto nemovitostí se město s majitelem zatím nedohodlo.

(čtk)