ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Mosty v Plzeňské ulici v Ostravě čeká demolice

15.03.2017

Ostrava 15. března - Dva mosty v Plzeňské ulici v Ostravě z šedesátých let minulého století, které jsou v havarijním stavu, čeká demolice. Nahrazeny budou novými stavbami. Práce začnou v dubnu a město za ně zaplatí téměř 90 milionů korun, dalších 20 milionů korun bude stát náhradní autobusová doprava a odklon tramvajové dopravy. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Břetislav Riger (Ostravak).

Mosty v Plzeňské ulici vedou přes Rudnou ulici a přes železniční a tramvajovou trať směrem k Úřadu městského obvodu Jih. "Důvodem té rekonstrukce je především jejich havarijní stav, který je dlouhodobý a už to nešlo dále odkládat," uvedl Riger.

Součástí stavby je přeložení a úpravy inženýrských sítí a rekonstrukce veřejného osvětlení pod mostem v Rudné ulici. Celková délka upravovaného úseku obou mostů je 218 metrů.

Silniční doprava na mostech zůstane během stavby zachována, omezena bude jen částečně v jízdních pruzích podle potřeby při bouracích a stavebních pracích. Na mnohem větší komplikace se ale musí připravit cestující v městské hromadné dopravě.

Už ode dneška platí krátkodobá tramvajová výluka na trati pod mosty, která potrvá do 22. března. Dlouhodobá tramvajová výluka přímo na mostech začne od 1. dubna, samotné bourání mostu je naplánováno od 4. do 25. dubna a počítá se i s nočními demolicemi o dvou víkendech.

Tramvajové linky běžně jedoucí po mostech budou odkloněny na jinou trasu. Cestující, kteří využívají tramvajové zastávky Dolní a Tylova, budou muset přestoupit na náhradní autobus. Práce by měly být kompletně hotovy do 30. listopadu.

Podrobnosti k výluce mohou zájemci najít na webových stránkách města Ostravy.

(čtk)