ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Bohumín chystá dražbu pozemků pro stavbu domů

15.03.2017

Bohumín (Karvinsko) 15. března - Bohumín na Karvinsku chystá dražbu stavebních parcel určených k výstavbě rodinných domů. Zasíťované pozemky přesahující tisíc metrů čtverečních jsou v městské části Záblatí a prodávat se budou za vyvolávací cenu 595 korun za metr čtvereční. Město si od dražby pozemků slibuje, že do Bohumína přiláká nové rodiny, řekla ČTK mluvčí radnice Lucie Kolková. Dražby jsou plánovány na 10. a 12. dubna a 15. a 17. května.

Záblatí patří k vyhledávané lokalitě pro rodinné bydlení. Je obklopeno lesy a zelení a v blízkosti jsou základní i mateřská škola, sportovní hřiště, kulturní zařízení, restaurace, obchod, pošta a autobusová zastávka. Výhodou je bezproblémová dostupnost do ostatních částí Bohumína, Ostravy, Rychvaldu i Orlové.

"Pozemky pro nové rodinné domy se nacházejí mezi ulicemi Rychvaldská a Anenská. Vybudovali jsme tady novou ulici s veřejným osvětlením, které zastupitelé dali jméno Slunečná. Dvě z nabízených parcel už vloni našly své nové majitele, osm z nich je ještě volných," uvedl místostarosta Lumír Macura (ČSSD).

Nejmenší z parcel má 1037 metrů čtverečních, největší 1263 metrů čtverečních. K hranici každé parcely je přivedena voda, plyn i elektřina včetně šachty pro napojení kanalizace. Za zasíťování pozemků, vybudování nové cesty, kanalizace i osvětlení město zaplatilo osm milionů korun. Místo, kde vznikly nové stavební parcely, v minulosti patřilo církvi. Město zemědělské pozemky před sedmi lety odkoupilo proto, aby lokalitu nabídlo k rodinné zástavbě.

Dražit parcely mohou fyzické i právnické osoby, před zahájením dražby ale musí zaplatit licitační jistinu 60.000 korun. Na každém z pozemků je povoleno postavit pouze jeden dům.

(čtk)