ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Tendr na opravu Šlechtovy restaurace v Praze se musí opakovat

13.03.2017

Praha 13. března - Tendr na opravu Šlechtovy restaurace v Praze se musí opakovat. Vítězná firma Pracom totiž neměla všechna příslušná živnostenská oprávnění, uvedl dnes na základě vyjádření mluvčího magistrátu Víta Hofmana deník E15. Pracom se podle deníku k situaci nevyjádřil. Restaurace, která je kulturní památkou, dlouho chátrá a opravy město v minulosti již několikrát odložilo.

Námitky proti tendru podala firma Hochtief CZ, která v soutěži skončila na druhém místě. Nabídku Pracomu zpochybnil podle deníku také Svaz podnikatelů ve stavebnictví kvůli neudržitelnému rozpočtu oprav. Pracom nabídl z uchazečů o zakázku nejnižší cenu - 101 milionů korun bez DPH, zatímco předpokládaná cena byla městem stanovena na 169 milionů. Město nyní nabídky firem vyhodnotí znovu, píše E15.

Šlechtova restaurace v pražské Stromovce, dříve známá jako Královská dvorana, nese jméno po posledním majiteli Václavu Šlechtovi. Její nejstarší část pochází z konce 17. století, dostavěna byla v polovině 19. století. Vítěz tendru by měl provést celkovou rekonstrukci restaurace. Uvnitř mají být obnoveny historické prvky, včetně stropní fresky Apollóna s Venuší nebo umělá krápníková jeskyně, v níž bývala plastika Poseidona.

(čtk)

Vyjádření radní Lenky Burgerové a architekta Mikuláše Hulce z loňského roku najdete zde: