ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Prachatice opraví a rozšíří bazén

13.03.2017

Prachatice 13. března - Prachatice opraví a rozšíří plavecký bazén, který je 30 let starý. Přibudou wellness centrum i dětský svět. Město investuje 80 milionů korun, do konce roku chce mít stavební povolení. Práce začnou příští rok. ČTK to dnes řekl prachatický starosta Martin Malý (Nezávislí).

"Bazén po 30 letech provozu dožívá, jednou se mění kus vodovodu, pak kus kanalizační přípojky. Opraví se technologie a bazén se rozšíří o další prvky, které jsou dnes běžné i v penzionech a v lepších hotelech," řekl Malý.

Přibude wellness centrum s různými druhy saun, pára, relaxační místnost, bazének a vířivka se slanou vodou, proplouvací bazén i velký dětský svět. "To je dnes velký tahák, za kterým se jezdí opravdu daleko. Měly by tam být dva velké tobogány mimo úroveň bazénu," řekl starosta. V Prachaticích je nyní bazén dlouhý 25 metrů a dětské brouzdaliště.

Radní se dnes sešli s projektantem, jímž je Radek Steinhaizl z firmy Relaxsolution, který sedm let řídil Aquapalace Praha. Firma zpracovala pro město studii a dělá projektovou dokumentaci. "Dobré je, že ten člověk je z praxe, přesně ví, o co je dnes zájem a jak je dobré nastavovat ceny, aby měl bazén ekonomickou návratnost. Do konce roku se bude projektovat," řekl Malý.

Opravu a rozšíření bazénu si město rozdělilo do čtyř etap. Práce začnou příští rok, radnice za ně zaplatí 80 milionů korun. Použije peníze z vlastního rozpočtu a požádá o dotaci ministerstvo školství.

(čtk)