ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ve zlínském Prioru budou kanceláře i wellness hotel

09.03.2017

Zlín 9. března - Zlínská společnost HP Tronic se po rekonstrukci obchodního domu Prior v centru Zlína stane jeho většinovým nájemcem. Přesune tam své administrativní sídlo a zřídí zde také čtyřhvězdičkový wellness hotel. Do vybavení prostor dá HP Tronic desítky milionů korun, půjde o jednu z nejvýznamnějších investic v posledních letech, řekla dnes ČTK mluvčí skupiny Martina Žáčková. Majitelem budovy a investorem rekonstrukce je společnost Prior. Práce začnou na jaře.

HP Tronic je přední tuzemský distributor a prodejce domácích spotřebičů a elektroniky. Provozuje také síť prodejen Euronics, internetové obchody Kasa.cz a Hej.sk, do skupiny patří i společnost ETA a Resort Valachy ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Skupina má přes 1400 zaměstnanců, její loňský obrat překročil devět miliard korun. "Díky novému hotelu a gastronomickým provozům vznikne asi 50 pracovních míst," řekla ČTK Žáčková.

Obchodní dům byl postaven podle návrhu Františka Lydie Gahury v duchu funkcionalistické architektury v roce 1932. V 50. letech minulého století však po necitlivých zásazích změnil svůj vzhled, rekonstrukce by mu měla vrátit původní podobu. Podle předsedy představenstva firmy Prior Radovana Pilicha se přestavba obchodního domu plánovala již delší dobu, uvedlo dnešní regionální vydání Mladé fronty Dnes. "Hlavním důvodem je jeho současný neutěšený stav," řekl deníku Pilich. Všechna patra obchodního domu kromě přízemí by se měla uzavřít na konci března. "Celý dům uzavřeme v červenci, otevřít bychom ho chtěli ve druhé polovině příštího roku," uvedl Pilich. Za budovou vznikne přístavba s parkovištěm na střeše.

V prvních dvou poschodích bude obchodní pasáž. "Třetí až páté patro pak obsáhne naše administrativní centrum pro přibližně 400 zaměstnanců. Hotel s wellness centrem a restaurací vybudujeme ve čtyřech nejvyšších poschodích včetně plánované nástavby na střeše," uvedl generální ředitel společnosti HP Tronic Daniel Večeřa, podle kterého se společnost v případě kancelářských prostor inspirovala u velkých firem, jako jsou Microsoft, Hewlett-Packard či Google.

HP Tronic získá nové sídlo, dosud využívá areál ve zlínské čtvrti Prštné a pronajaté kanceláře v bývalém baťovském továrním areálu. "Nové prostory budou pro naše zaměstnance i návštěvníky lépe dopravně dostupné. Navíc budou moci přímo v budově využívat pestrou nabídku gastronomických podniků, které zde budeme provozovat nejen my, ale i další subjekty," uvedl Večeřa. V projektu hotelu chce společnost zúročit zkušenosti z Resortu Valachy, který provozuje od roku 1996.

(čtk)