ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ministerstvo schválilo 120 projektů na podporu bydlení

09.03.2017

Praha 9. března - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) schválilo 120 projektů za 408 milionů korun na podporu bydlení. Více než polovina této částky z národních dotací půjde na komunitní domy pro seniory a na pečovatelské a vstupní byty. MMR to dnes uvedlo v tiskové zprávě.

Vstupní byt slouží k bydlení pro osoby v tíživé finanční situaci, které nemají přístup k nájemnímu bydlení. Pečovatelský byt je určen pro osoby v tíživé sociální situaci kvůli věku či zdravotní situaci.

MMR počítá s opravou veřejných prostranství sídlišť, s výstavbou pečovatelských a vstupních bytů i se stavbou výtahů v bytových domech, uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO). "Dále s výměnou olověných rozvodů v bytových a rodinných domech a v neposlední řadě i s výstavbou komunitních domů pro seniory," dodala.

Na vznik podporovaných bytů schválilo MMR 41 akcí za 259 milionů korun, v rámci regenerace sídlišť podpoří 23 projektů za 88 milionů korun. Velký zájem byl podle Šlechtové o nový program Bytové domy bez bariér. Na stavbu výtahů a bezbariérových přístupů do bytových domů ministerstvo v rámci programu přispěje 58 miliony korun na 47 projektů.

Projekty žadatelé předkládali v rámci výzvy, kterou MMR vyhlásilo 7. října 2016 a ukončilo ji 30. prosince. Pro letošní rok má ministerstvo v národních programech a dotacích připraveno 1,08 miliardy korun, o 200 milionů korun méně než loni. Kromě 408 milionů na bydlení půjde například 250 milionů korun na opravy silnic druhé a třetí třídy v obcích do 3000 obyvatel.

(čtk)