ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Českých Budějovicích se staví obchodní centrum za 47 milionů

08.03.2017

České Budějovice 8. března - V českobudějovické čtvrti Rožnov otevře na přelomu června a července obchodní centrum, kde vznikne 15 až 20 pracovních míst. Pro developerskou společnost KPD Group ho začíná stavět firma Swietelsky stavební. Jde o investici za 47 milionů korun. ČTK to dnes řekl Jindřich Kukačka, jednatel KPD Group. Další retail park připravuje Swietelsky stavební v Praze-Vinoři, pro investiční fond Exafin.

Obchodní centrum v Českých Budějovicích se připravovalo více než dva roky. Na ploše zhruba 1300 metrů čtverečních bude jeho součástí supermarket potravinářského řetězce Billa s parkovištěm pro 50 aut.

"Uvědomujeme si, že vstupujeme na okraj lokality se středověkou historií, v níž žije řada patriotů. I proto jsme ji připravovali pečlivě mnoho měsíců a věříme, že zdejší život obohatí nejen novými službami, ale i pojetím, v němž je místo i pro zeleň," řekl Kukačka.

Součástí stavby jsou veškeré inženýrské sítě včetně odvodu dešťových vod do již připravených šachet. Na konci května musí firma Swietelsky stavební předat stavbu pro dodávky, které si zařizuje Billa. "Bude důležité dodržet průběžné termíny. Navíc retail park vzniká blízko obytné zóny a základní školy, což se bez vysokých nároků na bezpečnost práce neobejde," řekl ČTK Pavel Rouha, ředitel závodu Pozemní stavby Jih Swietelsky stavební.

Retail park, na rozdíl od nákupního centra, představuje spíše doplňkovou obchodní zónu s několika obchody. Další retail park připravuje Swietelsky stavební v Praze-Vinoři, developerem je investiční fond Exafin. Vinořské centrum otevře na podzim, 2600 metrů čtverečních obchodních ploch zaplní Billa, drogerie dm, Super Zoo, lékárna i prodejna elektro.

"Původně jsme ve Vinoři plánovali pouze projekt se satelitním objektem potravin, který se posléze změnil ve středně velký retail park s parkovištěm," řekl ČTK Ondřej Farka, obchodní manažer fondu Exafin. Ten společně s KPD Group nyní v Česku chystá 15 retail parků v tržní hodnotě přes 1,5 miliardy korun, především v Praze, středních a jižních Čechách. V Českých Budějovicích již KPD Group vytvořila retail parky obchodní centrum Kruh na Borku, supermarket Billa v ulici Milady Horákové či areál autosalonu Hyundai Fischer CZ.

(čtk)