ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Hradec našel nájemce prázdných prostor na Gočárově třídě

08.03.2017

Hradec Králové 8. března - Radnice Hradce Králové našla nájemce do čtyř prázdných městských nebytových prostor na Gočárově třídě, které se městu nedařilo dlouhodobě pronajmout. Novinářům to dnes řekla náměstkyně hradeckého primátora Romana Lišková (HDK). Radnice letos v lednu snížila ceny pronájmu z původních minimálně 1500 korun za metr čtvereční a rok na minimálně 600 korun.

"Zájem byl poměrně veliký, až jsme byli velmi mile překvapeni. Podařilo se nám vysoutěžit i velmi pěkné ceny na to, že jsme dali začátek na 600 korun za metr čtvereční a rok," řekl Lišková. Například po bývalé restauraci Dobromysl vznikne kočičí kavárna, kde se budou mezi návštěvníky procházet kočky. V dalších nyní prázdných prostorech bude prodejna zabezpečovací techniky, prodejna dětského oblečení a také prodejna a půjčovna svatebních šatů. Nájemci nabídli v obálkové metodě až 1061 korun za metr čtvereční a rok.

Na Gočárově třídě má radnice celkem 25 nebytových prostor k pronájmu, volné byly především obchody v úseku mezi vilou Anička a nákupním centrem Aupark, které bylo otevřeno loni v listopadu. V Hradci Králové je přibližně 1000 obchodů. Nákupní centra ve městě mají například řetězce Tesco, Ahold, Baumax, Obi, Makro, Hornbach, Asko, Sconto, Electro World a Kaufland. K hlavním místům nakupování ve městě patří centra Futurum, lokalita Tesco na Hradubické a shopping park Orlice, všechna jsou mimo centrum města.

(čtk)