ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Chebu začne rekonstrukce stadionu TJ Lokomotiva

06.03.2017

Cheb 6. března - Stadion TJ Lokomotiva v Chebu se už brzy promění ve staveniště. Město zahájí rekonstrukci areálu, která bude v první etapě stát 27,1 milionu korun. Jde tak o největší letošní investici města, řekl dnes novinářům starosta Chebu Petr Navrátil (ČSSD). Náklady města ale může snížit případná dotace.

"Za asi 27 milionů korun by měla vzniknout celá nová plocha s umělou trávou s přístupovými komunikacemi a dalšími drobnostmi okolo, jako je odkanalizování nebo svedení dešťové vody. Je to první fáze celého projektu," uvedl Navrátil.

Podle starosty město vycházelo z potřeb fotbalistů, kteří z plánovaných částí rekonstrukce doporučili začít právě novým hřištěm. To by mělo být hotové do začátku srpna. V dalších etapách by pak měly přijít na řadu šatny, úpravy sportovní haly a dalších částí areálu.

Město požádalo na ministerstvu školství o dotaci na rekonstrukci, ale podle Navrátila město stadion opraví, i kdyby se žádostí neuspělo.

Rekonstrukce areálu TJ Lokomotiva měla začít už loni a ve větším rozsahu. Nakonec ale město projekt rozdělilo do menších částí, které bude dělat postupně podle možností rozpočtu a případných dotací.

(čtk)