ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Benešov prodá hotel na Konopišti současnému nájemci

03.03.2017

Benešov 3. března - Benešov prodá restauraci a hotel Nová Myslivna na Konopišti současnému nájemci. Nikdy jiný o budovu neprojevil zájem, řekl dnes novinářům starosta Petr Hostek (ČSSD). Dohodnutá cena podle něj zhruba odpovídá částce, kterou město požadovalo a kterou stanovil posudek. Znalecká kancelář objekt ohodnotila na 13 milionů korun, podstatnou část ceny tvoří pozemek.

Objekt bude podle starosty potřebovat zásadní rekonstrukci. Investovat je potřeba hlavně do čističky. Problém je i s vodním zdrojem, který má budova společný s Lesy České republiky a dalšími odběrateli. Majitel provozovatelské firmy Jiří Stibůrek ČTK už dříve řekl, že dřevostavba je napadena houbou. Podle něj bude potřebovat rekonstrukci za desítky milionů korun.

Záměr prodeje schválili v prosinci zastupitelé. "Byla tam k mému překvapení jediná nabídka. Podala ji firma pana Stibůrka," uvedl Hostek. "Teď asi už nic nebrání tomu, aby ten obchodní případ byl vyhodnocen a aby ten objekt byl prodán. Jinak je to samozřejmě nesmírně komplikovaná věc, co se týče vody, co se týče čističky a co se týče dalších a dalších věcí. Ale to jsou v podstatě pozůstatky doby, v které ta restaurace, respektive ten hotel byly postaveny," dodal.

Budova, která vznikla na přelomu 60. a 70. let minulého století, se nachází v bezprostřední blízkosti centrálního parkoviště pod zámkem Konopiště. Jde o prosklenou dřevostavbu, která je energeticky velmi náročná. Nájemce ji provozuje jen v letní sezoně.

(čtk)