ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Plzeň za víc než osm milionů opraví služebnu pro strážníky

03.03.2017

Plzeň 3. března - Plzeň za více než 8,8 milionu korun opraví pro své strážníky pavilon bývalé školky v ulici Karla Steinera ve čtvrti Skvrňany. Dosud ve Skvrňanech sídlí 23 pracovníků služebny ve stísněných a dlouhodobě nevyhovujících prostorách bývalé školy v ulici Terezie Brzkové. Po rekonstrukci se strážníci přestěhují do objektu, kde jsou řadu let v pronájmu železniční modeláři s unikátním velkým kolejištěm. Financování oprav schválili radní, řekl ČTK primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

"V současné době se zpracovává projektová dokumentace pro stavební povolení. Po jejím dokončení a vydání povolení vypíšeme výběrové řízení na zhotovitele stavby. S dokončením rekonstrukce a přestěhováním služebny se počítá ve druhé polovině roku 2018," přiblížil. Městská policie v Plzni podle mluvčí Jany Pužmanové zaměstnává přes 300 lidí, ne všichni jsou ale strážníci. Pracují u ní i ekonomové či techničtí zaměstnanci. Městská policie má ve městě sedm služeben a dvě další stanice.

Polovinu nákladů na rekonstrukci zaplatí centrální obvod, kam Skvrňany patří. Magistrát ale nejdřív celou sumu předfinancuje ze svého Fondu rozvoje a rezerv, uvedl ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas (ČSSD).

Dvoupodlažní budova na adrese Karla Steinera 10A, která patří městu, je podle něj ve špatném stavu. Klub železničních modelářů Plzeň tam prováděl jen základní údržbu bez větších oprav, do objektu již několikrát zateklo střechou. "Pro služebnu by mělo být upraveno a zrekonstruováno přízemí včetně zřízení nového vstupu do objektu, vybudování přístupu a parkovacích stání. Upraven bude i prostor v prvním patře pro využití Klubu železničních modelářů, včetně zachování vstupu pro klub s navazujícím schodištěm," popsal Kotas. Počítá se také s opravou střechy, zateplením objektu, výměnou oken a dveří, novými instalacemi a úpravou okolí.

(čtk)