ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Crestyl postaví v Berouně bytové a řadové domy s 81 byty

01.03.2017

Beroun 1. března - Developerská společnost Crestyl postaví v Berouně ve dvou etapách deset nízkopodlažních bytových domů a 34 řadových domů a dvojdomů. Celkem půjde o 81 bytů v různých dispozicích od 1+kk až po 4+kk. Výstavba na pozemku mezi ulicemi Bezručova a Talichova začne v dubnu a první etapa by měla být hotova ke konci příštího roku. Ve druhé polovině roku 2018 se začne s druhou etapou, řekl dnes ČTK mluvčí skupiny Crestyl Ondřej Micka. Výši investice firma nesdělila.

Stavět se má na pozemku, který je nyní využíván jako parkoviště. Starosta Ivan Kůs (ČSSD) už dříve uvedl, že radnice chce i z tohoto důvodu vytvořit nová místa k parkování. Novou koncepci parkování v Berouně má navrhnout studie.

Velikost jednotlivých dvoupodlažních domů v řadové zástavbě se bude pohybovat od 130 do 195 metrů čtverečních a všechny budou v dispozici 4+kk. Veškeré inženýrské sítě a komunikace budou dokončeny již v rámci první etapy. Součástí rezidenčního projektu je i zřízení dvou parků.

"Beroun se svou jedinečnou historií i současností a úžasným okolím je podle nás jednoznačně stále nedoceněná rezidenční lokalita. Svou velikostí je Beroun město, které nabízí vše podstatné k životu s veškerou infrastrukturou sociálních i komerčních služeb. V podstatě panenská příroda začíná na samých hranicích města a přitom je Praha doslova za humny," uvedl obchodní ředitel Crestylu Viktor Peška.

Skupina Crestyl, která působí na českém realitním trhu 20 let, se v současnosti věnuje rozvoji více než 15 lokalit po celé republice s celkovou investiční hodnotou přes 1,2 miliardy eur. Patří k nim například projekt revitalizace v centru Prahy propojující Václavské náměstí a ulice Na Příkopě, Jindřišská a Panská nebo vznikající čtvrť Dock v pražské Libni.

(čtk)