ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Dvůr Králové chystá opravu školy Schulzovy sady

28.02.2017

Dvůr Králové nad Labem (Trutnovsko) 28. února - Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku chystá rekonstrukci Základní školy Schulzovy sady zhruba za 73,2 milionu korun. Škola by díky projektu měla získat nové odborné učebny a vybavení, informovala dnes ČTK mluvčí královédvorské radnice Miroslava Kameníková.

Rekonstrukce by podle ní měla zahrnovat vybudování nového bezbariérového vchodu do budovy se schodištěm s bezbariérově řešenými podestami a výtahem. Vybudováno bude školní poradenské pracoviště a odborné učebny se zázemím a odpovídajícím vybavením a upraveno venkovní prostranství, uvedla mluvčí.

Město již požádalo o dotaci, o jejím přidělení má být rozhodnuto v létě. Pokud radnice peníze z evropských fondů získá, chce v druhé polovině letošního roku vypsat tendr na zhotovitele, stavební práce jsou naplánované na rok 2018.

Základní škola Schulzovy sady je největší základní školou ve Dvoře Králové. V tomto školním roce ji v 36 třídách navštěvuje přes 800 žáků. Škola je také využívána k mimoškolním aktivitám dětí a mládeže.

(čtk)