ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ve Vyškově zbudovali novou zahrádkářskou kolonii

28.02.2017

Vyškov 28. února - Vyškov nechal zhruba na 14.000 metrech čtverečních v lokalitě Sochorova za železniční vlečkou zbudovat zahrádkářskou kolonii. Část z 36 pozemků pronajme, zbylé prodá, řekl dnes na tiskové konferenci města starosta Vyškova Karel Goldemund. Investice si vyžádala přes dva miliony korun.

Radnice po vykoupení pozemků zajistila jejich rekultivaci, průzkumný hydrogeologický vrt, zbudovala oplocení a přilehlou zpevněnou plochu pro odstavení vozů zahrádkářů. Prodej pozemků na pondělním zasedání posvětili zastupitelé.

"Půjde o obálkovou metodu. Zájemce se může přihlásit na vícero pozemků, ale úspěšný může být pouze v jednom z nich. V případě podání více nabídek by měl nicméně zájemce určit pořadí priority zájmu o dané pozemky," řekl starosta. Zájem je podle něj už teď značný.

Celková výměra areálu je 13.630 metrů čtverečních, jedna zahrada má v průměru 380 metrů čtverečních. Sedm pozemků je v ochranném pásmu vodovodního řadu a vztahují se na ně zákonná omezení. Například stavět nebo vysazovat trvalé porosty je tam možné jen se souhlasem vlastníka vodovodu. Celkem 15 pozemků se nachází v ochranném pásmu vysokého napětí. Tyto radnice pronajme.

K prodeji půjde 21 pozemků. Kupní cenu zastupitelé schválili ve výši minimálně 320 Kč za metr čtvereční. "Jednotlivé pozemky je možné využít pro individuální rekreaci se zahrádkařením, a to v souladu s územním plánem," uvedl starosta. Zájemci mohou předložit své nabídky v zalepené obálce s označením vybraného pozemku na podatelnu městského úřadu nejpozději do poledne 27. března.

(čtk)