ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kladno jedná se Sokolem o možném převedení kina na město

27.02.2017

Kladno 27. února - Kladno jedná se zástupci Sokola o možném převedení kina Sokol na město, kde skončilo pravidelné promítání zhruba před deseti lety. V poslední době se v něm ale začaly pořádat kulturní akce, například koncerty. Sokol nemá dost peněz na kompletní rekonstrukci budovy, která podle primátora Milana Volfa (Volba pro Kladno) vyjde podle předběžných odhadů na 30 až 40 milionů korun.

Primátora pověřili už dříve kladenští radní jednáním se Sokolem. "Zatím jsme na začátku jednání," řekl dnes ČTK Volf. Podle něj je například ve hře možnost, že i v případě převedení stavby na město by Sokolu zůstalo předkupní právo.

Vznik nového kulturního prostoru radnice chystá také v bývalém kině Oko, jehož budovu má brzy získat. Sokol i Oko jsou u kladenské pěší zóny v centru města. "My jdeme postupně, nejdříve dokončíme Oko, potom se vrhneme na sokolovnu," uvedl primátor. Bude ale záležet i na postoji vedení Sokola.

Loni nechal Sokol v kině provést opravy podlah, pódia, střechy a pracovalo se také na odvlhčení sklepení. Kladno podporuje organizaci dotacemi ze sportovní komise. Sokol se snaží získat i příspěvek na opravu budov, podle primátora by ale byla třeba zásadní investice, aby šlo prostor využívat naplno.

(čtk)