ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Stavba sportovní haly v Kolíně se opět odkládá

24.02.2017

Kolín 24. února - Kolín již podruhé odkládá stavbu menší montované sportovní haly zhruba za dvacet milionů korun v městské části Borky. Podle prvotního plánu měla stavba začít již letos, radnice se ale po dohodě se sportovci později rozhodla, že letošek věnuje projektovým přípravám. Nyní se odsouvá i projektování stavby. Město si totiž chce nechat na novou halu nejdříve vypracovat studii. Celý projekt se tak odsune o zhruba čtvrt roku. Novinářům to dnes řekl místostarosta Kolína Michael Kašpar (STAN).

"Myslíme si, že před začátkem projektování bude lepší nechat zpracovat studii. Náš městský architekt nám již doporučil několik kanceláří, které se těmito typy hal zabývají," řekl Kašpar. Podle něj město následně vyhlásí uzavřenou soutěž na tři studie, podle té nejlepší se pak bude řídit. "Je to trošku delší a náročnější cesta, ale podle nás správná," dodal Kašpar.

S nápadem postavit sportovní halu pro florbal, házenou, futsal a volejbal přišli sportovci, kteří v Kolíně nemají zázemí, a na domácí zápasy musí vyjíždět mimo město. Město se chce zpracováním studie a řádné projektové dokumentace připravit na žádost o dotaci, a zvýšit tak šance na její získání. Začít stavět se má v ideálním případě příští rok.

Kolín do budoucna plánuje postavit i velkou sportovní halu v areálu Vodního světa, podle Kašpara nemá stavba menší sportovní haly na plány vliv. "Menší hala nepočítá s využitím pro basketbalisty nebo například pro pořádání koncertů. Bude určena pro menší sporty, které v Kolíně provozuje přes 500 lidí," zdůvodnil Kašpar, proč chce město stavět obě haly.

Kolín je město téměř s 31.000 obyvateli. Letos hospodaří s příjmy a výdaji ve výši 1,086 miliardy korun. Hospodaření města dlouhodobě zatěžuje velký dluh přes 500 milionů korun, který vznikl při budování průmyslové zóny a bytů pro automobilku TPCA.

(čtk)